Odkazy k tématu - Nejmenší děti

http://nedoklubko.cz/

Na rodiče předčasně narozených dětí je kladena velká psychická zátěž: vyrovnat se s nečekanou situací, se svými emocemi, přijmout své děťátko takové, jaké je, zorientovat se v medicínské péči – v tom všem jim pomáhá občanské sdružení Nedoklubko, které založili rodiče, kteří situací předčasného porodu už prošli. Kromě praktických rad zde naleznete i povzbudivé příběhy rodičů, kterým se předčasně narozené děti dovyklubaly do síly a krásy.


http://babyklokanci.blogspot.cz/

Další web věnovaný podpoře rodin s předčasně narozenými nebo nemocnými dětmi.


http://ivanaantalova.blog.idnes.cz/c/337087/Rodice-jako-hlavni-pecovatele-o-predcasne-narozene-deti-v-nemocnici.html

Srovnání péče o předčasně narozené děti u nás a v Kanadě publikuje na svém webu maminka předčasně narozené holčičky. Na zahraničních příkladech ukazuje, jak je možné zapojit rodiče do intenzivní péče o jejich děti už v nemocnici.


http://olomouc.ranapece.cz/

Středisko rané péče nabízí podporu rodičům dětí se zrakovým nebo kombinovaným postižením, metody stimulace jejich rozvoje a individuální program pro každé dítě. Střediska rané péče se nachází v pěti krajských městech včetně Olomouce.


http://www.dlouhacesta.cz/

Společenství a podporu rodičů, kteří přežili svoje děti, najdete na webu Dlouhá cesta. Své zkušenosti a pocity můžete sdílet na fóru nebo se přidat k některé ze společných vzpomínkových akcí na zemřelé děti a nechat tak ve společenství podobně zasažených rodičů odeznít svůj smutek.


http://www.rodina.cz/clanek6840.htm

O bondingu neboli navázání těsné vazby matky k dítěti v prvních hodinách po porodu pojednává článek na webu rodina. cz.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu