Nejmenší děti

Odkazy k tématu - Nejmenší děti

http://nedoklubko.cz/

Na rodiče předčasně narozených dětí je kladena velká psychická zátěž: vyrovnat se s nečekanou situací, se svými emocemi, přijmout své děťátko takové, jaké je, zorientovat se v medicínské péči – v tom všem jim pomáhá občanské sdružení Nedoklubko, které založili rodiče, kteří situací předčasného porodu už prošli. Kromě praktických rad zde naleznete i povzbudivé příběhy rodičů, kterým se předčasně narozené děti dovyklubaly do síly a krásy.


http://babyklokanci.blogspot.cz/

Další web věnovaný podpoře rodin s předčasně narozenými nebo nemocnými dětmi.


http://ivanaantalova.blog.idnes.cz/c/337087/Rodice-jako-hlavni-pecovatele-o-predcasne-narozene-deti-v-nemocnici.html

Srovnání péče o předčasně narozené děti u nás a v Kanadě publikuje na svém webu maminka předčasně narozené holčičky. Na zahraničních příkladech ukazuje, jak je možné zapojit rodiče do intenzivní péče o jejich děti už v nemocnici.


http://olomouc.ranapece.cz/

Středisko rané péče nabízí podporu rodičům dětí se zrakovým nebo kombinovaným postižením, metody stimulace jejich rozvoje a individuální program pro každé dítě. Střediska rané péče se nachází v pěti krajských městech včetně Olomouce.


http://www.dlouhacesta.cz/

Společenství a podporu rodičů, kteří přežili svoje děti, najdete na webu Dlouhá cesta. Své zkušenosti a pocity můžete sdílet na fóru nebo se přidat k některé ze společných vzpomínkových akcí na zemřelé děti a nechat tak ve společenství podobně zasažených rodičů odeznít svůj smutek.


http://www.rodina.cz/clanek6840.htm

O bondingu neboli navázání těsné vazby matky k dítěti v prvních hodinách po porodu pojednává článek na webu rodina. cz.

Motýlí masáže

Ing. Eva Kopasová

Motýlí masáže jsou velmi jemné a lehké dotyky, které pomáhají uvolňovat hlubší napětí. Jsou vhodné pro novorozeňátka (zdravé­mu dítěti poskytují podporu) a také pro předčasně narozené děti (zraněné dítě masáže léčí). Masáž jim neublíží, ale naopak, jemné doteky je uklidní a postupně uvolní.

Motýlí masáže zavedla rakouská lékařka Eva Reich. V součas­nosti se masáže používají na různých klinikách nejen v Rakousku, ale i v mnohých dalších zemích. Eva Reich pracovala jako pediatrička v New Yorku, ve čtvrti Harlem. Svoje zkušenosti s masážemi novorozenců rozšířila po celém světě. Přednášela mimo jiné v An­glii, Francii, Belgii, Nizozemí, Španělsku, Brazílii a Austrálii. Dr. Eva Reich věnovala zvláštní pozornost kontaktu s předčasně narozenými dětmi pomocí něžného hlazení. Tento dotyk jemných „mo­týlích“ křídel jim pomáhal přežít. Jemná masáž uvolňuje „napětí“, které vzniká po přežitém traumatu.

Číst dál...

Láska je nekonečná

Ivana Antalová | zakladatelka a koordinátorka občanských sdružení Babyklokánci, Zrnka nebo Dítě patří k rodičům,
lektorka, masérka, laktační poradkyně

Narodila jsem se do ustrašené náruče mé maminky před více než čtyřiceti lety, necelé dva roky poté, co mi moje starší sestra prošlápla tuto nelehkou cestu příchodu na svět v podmínkách totalitní nemocnice, necelé dva roky poté, co moje starší sestra na následky tohoto přístupu pár dnů po svém narození zemřela. Věřím, že nejpozději v té době se začal formovat i smysl mého života, mé životní naplnění. Vize podpory svobodné volby místa a způsobu narození a porodu, potřebných základů, na kterých lze vystavět svobodný a zodpovědný život. Život naplněný vírou v sebe, vírou v lásku v sobě, v Boha v sobě.

Číst dál...

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu