Odkazy k tématu

    
http://www.radiovaticana.cz/serial.php4?id=18

Do seriálu Společné dědictví aneb Židovské kořeny eucharistie se můžete začíst na stránkách Vatikánského rozhlasu. Odkud se vzalo slovo „amen“, kde má kořeny modlitba „Svatý, svatý“ a jak se vyvíjela tradice žehnání, se dočtete v krátkých zajímavých textech.


http://www.vojtechkodet.cz/temata/eucharistie/kdyz-mne-to-v-kostele-nebavi-i.html

„Ač se k tomu mnoho lidí nerado přizná, je skutečností, že mnoho lidí má ve svém životě období, kdy je to v kostele nebaví…“ Takto začala jedna z přednášek o. Vojtěcha Kodeta pronesená na Katolické konferenci v roce 2005. K čemu jeho zamyšlení nakonec vyústilo? Přečtěte si na osobních stránkách Vojtěcha Kodeta.


http://www.katyd.cz/clanky/strucne-desatero-detske-bohosluzby.html

Aby se děti v kostele cítily dobře a spolu s nimi i ostatní… Jak skloubit pobíhání dětí po kostele a touhu ostatních soustředit se více na liturgii než nejmenší návštěvníky bohoslužby? Nad touto otázkou se zamýšlí otec Miloš Szabo.  


http://tisk.cirkev.cz/dokumenty/pape-ska-encyklika-ecclesia-de-eucharistia/

Encykliku Jana Pavla II. o eucharistii najdete v plném znění a českém překladu například na stránkách Tiskového střediska České biskupské konference.


http://www.pastorace.cz/Tematicke-texty/Prvni-svate-prijimani-pomucky-pripravy-podklady.html

Přehledně seřazené texty k tématu eucharistie, rozdělené do tematických bloků, nabízí portál Pastorace.cz. V kategorii „první svaté přijímání“ naleznete materiály k přípravě dětí, modlitby pro rodiče, modlitby k dětské adoraci i předpřipravené upomínky na první svaté přijímání. 

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu