Internetové zdroje k tématu Rodinné pouťování

www.poute.eu

Připravované poutě, zprávy z těch, které proběhly, fotografie a svědectví – to vše na speciálním webu věnovanému poutím.

 

www.narodnipoutdosvatezeme.cz

Na zakončení právě probíhajícího Roku víry pozvali otcové biskupové české věřící k pouti do Svaté země. Ta se uskuteční v listopadu 2013, její součástí bude návštěva míst spojených s Kristovým životem (Betlém, Jeruzalém, Hora blahoslavenství). Vše o této pouti najdete na speciálních webových stránkách.

 

www.ultreia.cz

Poutníky do Santiaga de Compostela sdružuje web Ultreia. Společná setkání, zprávy o chystaných poutích, literatura o svatojakubské cestě jsou doplněny blogem, kam můžou jednotliví poutníci psát své postřehy.

 

www.ceskatelevize.cz/porady/10314954690-zijeme-s-virou/311298380040005/

Manželé Pospíšilovi se vydali na svou svatební cestu na pouť do Santiaga de Compostela. Jak ji prožívali? A jak je proměnila? Povídání najdete v archivu České televize.

 

www.cestomila.cz/clanek/535-mons-vaclav-maly-pesi-putovani-cloveka-uci

Biskup Václav Malý, cestovatel po mnoha zemích (Kurdistán, Írán, Bělorusko) a aktivní poutník, vypráví v rozhovoru Pěší putování člověka učí o svých zážitcích, poutních místech v zahraničí i o rozdílech mezi putováním a turismem.

 

www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/209562210800033-13-komnata-frantiska-lizny

Do třinácté komnaty Františka Lízny, který se během dlouhé pouti zázračně uzdravil ze závažné nemoci, můžete nahlédnout v archivu České televize.

 

http://cm-caching.cz

V olomoucké arcidiecézi se rozběhl projekt „cyrilometodějského geocachingu“ aneb putování za památkami zasvěcenými sv. Cyrilu a Metodějovi pomocí GPS souřadnic. Kešky vás provedou po významných duchovních místech olomoucké, brněnské a ostravsko-opavské diecéze. Další informace naleznete na speciálních webových stránkách nebo v rozhovoru s o. Petrem Bulvasem.

 

www.poutnik-jan.cz

Protože otec Jan Peňáz je poutník tělem i duší, i jeho osobní stránky jsou plné zpráv z poutí, poutních duchovních zamyšlení a pozvánek na připravované poutě.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu