Labyrintem spiritualit

Internetové zdroje k tématu Labyrintem spiritualit

www.sekty.cz

Společnost pro studium sekt a nových náboženských směrů působí v naší zemi od roku 1993. Provozuje poradnu, v níž poskytuje informace i pomoc těm, kdo se s potížemi vymaňují ze závislosti na nějakém náboženském společenství. V sekci Studie zveřejňuje zajímavé články o mezináboženském dialogu a nových hnutích.  

 

www.dingir.cz

Religionistický časopis o současné náboženské scéně. Online si můžete přečíst články vybrané z jednotlivých, tematicky zaměřených čísel.

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1128654162-rodina-a-ja/207562230640003/

Prokop Remeš v pořadu Rodina a já na téma „V rodině máme člena sekty“. Co je příčinou vstupu do sekty? A jak z ní ven? Spolu se známým lékařem a religionistou debatují i dva dospívající.

 

http://www.rozcesti.org/

Pro ty, kdo odcházejí od Svědků Jehovových, nebo pro ty, kdo jim při tomto odchodu chtějí pomáhat, je určen speciální web. Najdete zde články, které nabízejí hlubší pohled na sporná témata, a svědectví bývalých členů této sekty.

 

http://otazky.vira.cz/kategorie/ALTERNATIVNI-SMERY-lecitelstvi-reiky-terapie.html

Pokud hledáte odpověď na otázku, nakolik jsou různé alternativní směry slučitelné s křesťanstvím, věřte, že nejste sami. Podobné otázky kladou i čtenáři viry.cz a odpovědi, které dostávají, mohou být podnětem k utvoření vlastního názoru.

 

http://zpravy.idnes.cz/cesi-vira-a-polevka-s-jatrovymi-knedlicky-proc-tady-uspeji-lecitele-1pe-/kavarna.aspx?c=A100127_183332_kavarna_chu

České „rozpuštěné náboženství“, tímto výrazem charakterizuje způsob víry v české společnosti religionista Zdeněk Vojtíšek v článku MF Dnes. Jak věří současná česká společnost a kam se zřejmě posune za dvacet let? Přečtěte si v článku Češi, víra a polévka s játrovými knedlíčky. Proč tady uspějí léčitelé.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu