Internetové zdroje k tématu Rodinné rituály

www.evaeve.cz
Byly to kdysi babičky, tety a matky, které v rámci rodiny zasvěcovaly mladé dívky do toho, co to znamená být ženou. Projekt Eva Evě se k této tradici vrací a nabízí předpřipravený program pro ty, kdo by chtěli v rámci farnosti nebo společenství uspořádat pobyt pro děvčata na téma sexuality, čistoty a chození.

www.chlapi.cz/clanky/kmenovy-projekt
Naopak mužům, kteří ve starých společnostech procházeli rituálem inicializace – zasvěcení a uvedení do mužského společenství, je určen „rituál přechodu do zralé dospělosti“, kmenový projekt hnutí chlapi.cz. Podrobněji si o duchovním pozadí tohoto rituálu i jeho historii v naší zemi můžete přečíst v uvedeném článku.

www.mesicvnas.cz
Menstruace je každoměsíční ženskou skutečností. Projekt Měsíc v nás podporuje ženy v přijetí jejich cyklu, pochopení jednotlivých fází, jimiž během něho prochází, a v cestě, jak tento každoměsíční rituál využít k hlubšímu porozumění vlastní ženskosti.

www.mojeduha.cz
V článcích vyšlých čísel katolického časopisu pro děti DUHA najdete spoustu nápadů na to, jak s dětmi projít obdobím významných křesťanských svátků, jak nově uchopit staré rituály a jak společně strávit sváteční čas.

www.rodiny.cz/f/file/katecheze_2012.pdf
Chcete-li se ve společenství rodin zamyslet nad tím, jak je ve své rodině společně žijete čas práce a čas slavení, můžete využít jeden z předpřipravených programů papežské rady pro rodinu vydaných k VII. světovému setkání rodin.

http://www.rodinnyzivot.eu
Na stránkách našeho časopisu se můžete znovu vrátit k článku Ludmily Novotné, která se v rámci čísla Předávání víry v článku Rituály v duchovním životě rodiny zamýšlí nad tím, jak můžeme drobnými denními rituály obohatit náš rodinný život.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu