Báječná žena

Jana Šejdová I Matka dvou dcer, masérka, chovatelka psů, výrobkyně kabelek, žena mnoha talentů

SCHU8147fotoSchulz

Před třiceti lety začínala jako masérka svých blízkých doma na mobilním lehátku. Díky své houževnatosti a podnikavosti se vypracovala na vyhledávanou specialistku, kterou neváhají v jejím opečovávaném salonu navštěvovat i zdravotníci. Pro pokrytí velké poptávky musela nedávno přijmout i novou posilu do týmu. Aby se náhodou moc nenudila, založila s manželem chovatelskou stanici maremmansko-abruzského pasteveckého psa a německého ovčáka. K tomu se věnuje další své lásce – háčkovaným kabelkám... 

...Připadá vám to jako procházka růžovým sadem? Jana má hendikepovanou sestru Marcelu. Právě pro ni a pro další rodiny s nemocnými dětmi založila Klub kreativity Slunečnice...
Za vším stojí obrovské úsilí, pokroky po malých krůčcích, spousta rekonstrukcí, bojů s pronajímateli prostor, probdělé noci s porodem štěňat, organizace kreativních kurzů a neúnavná komunikace. Zbývá jen otázka, kde na to všechno Jana bere energii. Její zahrada totiž nedávno vyhrála cenu za nejkrásněji udržovaný exteriér.

Jany se proto ptáme:

Jak ses dostala ke svým současným aktivitám (masáže, háčkování, chov)?

Postupně. K masážím jsem se dostala asi před třiceti lety, kdy mi jedna dětská doktorka se sestrou poradily, že mám své malé dcery masírovat pro lepší imunitu. Zanedlouho jsem si udělala kurz podnikání v oblasti sportovních a rekondičních masáží. Následovaly rozšiřující kurzy, masírovala jsem rodinu a známé. Až později jsem si pronajala první prostor. Háčkovat a plést mne naučila v dětství řádová sestra Juliána.
Háčkovat kabelky mne pak naučila úžasná aktivní žena Maria Pia Marini v Itálii, kde jsem pár let žila. Vysílala pořady o pletení a háčkování v italské internetové TV, kde jsem s ní natáčela. Chov jsem nikdy neplánovala, jen jsem si přála bílého psa maremmana. V Itálii jsem měla štěňátko německého ovčáka. Když jsem se vrátila do Čech, začala jsem s ním trénovat. Zanedlouho se mi podařilo přivézt z Itálie do Čech málopočetné plemeno maremmansko- abruzského pasteveckého psa. Baví nás jezdit na výstavy a těšíme se již z úspěchů našich odchovů.

Co bys poradila ženě, která je šikovná a chtěla by sama podnikat?SCHU1194fotoSchulz

Dát do toho touhu a srdce.
Nevzdávat se, věřit, nenechat se odradit.
Základem mého nového dne je, že do něj jdu s Bohem. Děkuji za to, že je se mnou ve všech chvílích a ve všem, co dělám. Miluje mne a posílá mi do života inspiraci, příležitosti, události, lidi. Cítím radost, pokoj. To je od Boha; strachy a obavy jsou odjinud…
Získávat zkušenosti od lidí, kteří úspěšně podnikají, třebaže v jiném oboru. Inspirujte se. Nejít za vidinou zisku, ten se pak dostaví. Věnovat energii dílu s myšlenkou druhým pomoci, udělat jim radost.
Je to velké plus, když rodina stojí při vás a máte její podporu. Jsem vděčná svému muži a rodině. Strasti, problémy i radosti se díky nim lépe zvládají.

Co ti dělá v životě největší radost?

Dělat radost druhým. Vědět, že to, co dělám, má smysl nejen pro mě, ale i pro druhé.
Vše, co dělám, dělám naplno, a když vidím příležitosti, jdu za nimi a rozvíjím je. Když vím, že to sama nezvládnu, jako zázrakem potkám spřízněné lidi, kteří mi pomohou.

 

Chcete sebe nebo svého pejska objednat na masáž? Odkaz na facebook zde, odkaz na web zde

Toužíte po štěňátku přátelského a věrného plemene? Kontaktujte chovnou stanici na facebook zde

Chcete se dovědět víc o setkáních kreativního klubu? Více na webu zde, či na facebooku zde

SCHU8312fotoSchulz

 

 

 

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu