Hudba v rodině

O notách a křížcích

Jiří moravský Brabec – textař, kulturní publicista, moderátor, redaktor hudebního časopisu Folk&Country. Žije v Kuřimi, kde je referentem pro kulturu městského kulturního zařízení. Spolupracuje s místní základní uměleckou školou. Vlastní děti nemá, ale snaží se být dobrým strýčkem.

Uvažujeme-li o hudbě v rodině, uvažujeme zpravidla buď o výchově k hudebnosti nebo o spoluprožívání zážitků z hudby v rodině. Hranice v tom není nijak striktní, ale přece jen je logické, že abychom něco vnímali, prožívali, musíme k tomu být nějak vedeni.

Číst dál...

Poslech hudby – co poradit dětem?

Milan Tesař – hudební redaktor Radia Proglas, spravuje internetové stránky hudba.proglas.cz a publikuje též v časopisech (Folk & country, Katolický týdeník, Harmonie, dříve např. iFOLK, Rock & pop).

Foto: Pavel Langer

Na začátku letošního roku jsem pro časopis Folk & country připravoval anketu s otázkou: Jakou hudbu byste doporučili osmiletému dítěti?

Trutnovský písničkář Pepa Lábus například odpověděl: „Alb, která bych doporučil, by asi bylo víc, ale co mě napadne jako první, je Kdyby prase mělo křídla od Petra Skoumala. Důvod je ten, že ač je to pro děti, je to inteligentní, vtipné a pobaví to i dospělé.“

Číst dál...

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu