Plodnost manželství

Plody nejsladší

Mgr. Ludmila Novotná – matka 3 dětí. Je s nimi doma a provozuje domácí školu.

Foto: Pavel Langer

V posledních dnech prožíváme nádherné jarní skoro až letní dny. Po dlouhé zimě, kdy všechno kolem nás spalo a odpočívalo, se na nás začaly usmívat nejdříve sněženky, bledule a postupně další nádherné květy. Při pohledu na naši skalku opravdu odpočívám a jenom obdivuji a raduji se z krásy.

Číst dál...

Význam přirozeného plánování rodičovství – vědomí plodnosti

MUDr. Ludmila Lázničková – je 24 roků vdaná, maminka tří dětí, gynekoložka, vedoucí Centra naděje a pomoci. Kromě práce v gynekologické ambulanci a v poradně pro ženy a dívky přednáší v České republice i v zahraničí (témata bioetiky, partnerských vztahů, otázek reprodukční medicíny, léčby neplodnosti a perinatologie). Je viceprezidentkou mezinárodní organizace European Institute for Family Life Education.

V gynekologické ambulanci pacienty učím porozumět skutečné společné plodnosti, protože vycházím z předpokladu, že vaječníky a varlata fungují nezávisle na víře. Naučit se porozumět základním pravidlům a zákonitostem lidské plodnosti je schopen každý dospělý člověk. A s vyhodnocením zjištěných poznatků při určité nejistotě může pomoci tým vyškolených poradců v poradně.

Číst dál...

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu