Srdce muže

Chvála otcovství

Magdaléna Strejčková - vystudovala dramatickou výchovu na DAMU, učila na ZŠ. Nyní je na mateřské dovolené. Je vdaná, má 2 syny.

Foto: Kali Švecová

Jarní teplé dopoledne. Vařím oběd a z okna sleduji dění na dvoře. Děti si hrají, manžel pracuje, chvílemi je to naopak, ale pak už všichni dělají jednu věc. Baví se, jak to jen páni kluci umí. Zamyšleně se na ně dívám, usmívám se a snažím se jako žena proniknout do toho jejich světa.

Manžel jezdí s kolečky - sem hlína, tam Honzík, sem hlína, tam Jakub. A pak zas jezdí Honzík - sem hlína, tam Jakub? Jejda! Raději ne! To už manžel takticky zasahuje a odvádí pozornost jinam. Ááá, vytahuje se "tatrovka". Bude změna. A tak se zas nabírá a vysypává tu hlína, tu děti. Dělá se na dvoře místo. Bude se tam budovat hrací areál pro naše dva neposedy - houpačka, klouzačka, pískoviště. Manžel to má vymyšlené, těší se on i kluci. A já taky.

Je radost pohledět na to, jak jim to klape. Jak si ty děti manžel užívá. Jsem přesvědčená o tom, že by to stejně dobře uměl i s dcerami a jejich kočárky a panenkami. Můj muž se snad rodičem už narodil. Vážím si toho, jak svou rodinu miluje, kolik sil a času do nás investuje.

Číst dál...

K čemu muž potřebuje ženu?

Anketa mezi muži ve věku cca 20 - 60 let

Foto: Jan Řezníček

Přinášíme odpovědi mužů na otázku: "K čemu muž potřebuje ženu?" Někteří se vyjádřili i k doplňkové otázce: "K čemu si myslíš, že žena potřebuje muže?" Děkujeme všem mužům, kteří byli ochotni otevřít se a odpovědět. A pro ženy to bude jistě milé a hladivé čtení.

Myslím, že k tomu, aby byl šťastný. Aby měl vedle sebe "přítele", s kterým může být jedno tělo i jeden duch a s kterým stojí za to žít pro druhé.
Aby měl pro koho žít a následně i zachoval rod.

Muž potřebuje ženu k tomu, aby mohl být celou bytostí. Bez ženy není celým člověkem.

K čemu muž potřebuje ženu? To je pořádně zapeklitá otázka. Záleží, co si pod pojmem žena představíme (matka, kolegyně, manželka apod.). V současné době asi nejvíc potřebuji ženu jako kamarádku. Protože jsem svobodný a docela uzavřený a také už unavený z hledání "té pravé", tak bližší vztah nevyhledávám. Ale jak se znám, tak vše se může během okamžiku změnit a na stejnou otázku budu odpovídat úplně jinak, snad radostněji.

Číst dál...

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu