Závislosti a rodina

Život rodiny v době internetové

Libor Všetula | salesián-kněz, ředitel Salesiánského mediálního centra a delegát pro sociální komunikaci salesiánské provincie v ČR; rád sleduje, kudy a kam se ubírá duch doby a jak v tom všem obstát jako vychovatel a kněz; relaxuje na tenise a na rybách; ačkoliv pochází z kraje, kde se daří jak vínu, tak švestkám, přesto je pro něj nejlepší tekutinou silný, čirý hovězí vývar

Když se v roce 1992 Česká republika oficiálně připojila k internetu, byla z toho maximálně malá zpráva v celostátním deníku někde vlevo dole. Dnes už si život bez této komodity dovede představit jen málokdo a bez nadsázky můžeme říci, že příchod internetu byl větší revoluce než vynález parního stroje či knihtisku a máloco změnilo tak radikálně chod světa za tak krátkou dobu.
Kromě mnoha nesporných pozitiv se stále častěji setkáváme s tím, že používání internetu s sebou přináší i otázky, které si klademe v nejrůznějších oblastech. A nemalým otazníkem je také to, jak žít hluboké vztahy v našich rodinách, anebo chcete-li, jak to udělat, aby nás nové technologie nerozdělovaly, ale spíše propojovaly.

Číst dál...

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu