Bolí nás duše

Ladislav Švec 9. 4. 1965 – 20. 12. 2020

LacoSvecOdeselČtyři dny před Vánocemi nás v redakci zaskočila smutná zpráva. Ze života Rodinného i rodinného odešel rychle a náhle náš dlouholetý kamarád a redaktor Laco.

Pro náš časopis pracoval více než 20 let a podílel se i na jiných časopisech. Mnoho let utvářel grafiku Rodinného života a později si prošel i atestačním redakčním kolečkem jako autor fotek, rozhovorů, několika článků a především vtipných glos a Kostelníčkových zákonů. U vymýšlení komiksu nesměl chybět, často jsme konstatovali, že se u tvorby komiksu asi smějeme více než vy, čtenáři. Ke správnému nadpisu a zákonu sice občas Laco vyžadoval štamprli něčeho inspirativního, ale pak vše sypal z rukávu, že jsme ani nestíhali zapisovat.

Možná si vybavíte (nebo zalistujte staršími čísly):
Když je v nouzi rodina, Kropáček je hrdina; Muži přesný termín shání, ženy těší naslouchání; Kyberrodina je k mání na dálkové ovládání; Pokud servery spadnou, tvoje plány zvadnou; Investice do dětí v pubertě se navrátí; Synek z čisté lásky češe si i vlásky.

Anebo dobře vztažitelný i na samotného Laca: Chceš-li k Bohu ještě více, pomůže ti benefice.

Laco, otec pěti dětí, má navíc s manželkou Kali, která pracuje pro redakci jako korektorka, poslední dva roky v pěstounské péči (teď už) tříletou holčičku. Podpořme pozůstalou rodinu. Jsme přece život. Rodinný.

Jeden z nejlepších článků Laca Švece vyšel v našem časopise č. 5/2005. Jde o velmi osobní svědectví o domácím porodu dítěte. Článek najdete zde.


Chcete podpořit pozůstalou rodinu našeho náhle zesnulého redaktora Laca Švece?

Modlitbou – děkujeme za vaši duchovní podporu, kněžím za sloužené mše sv. a jinou podporu.
Věcně – rodina potřebuje právní pomoc.
Finančně – rodinu s ještě třemi dětmi v domácnosti a jednou vnučkou v pěstounské péči můžete podpořit i hmotně (obracejte se na redakci RŽ)

Kontaktovat redakci můžete mailem: rodinnyzivot[zavináč]ado.cz nebo telefonicky: 587 405 250

 

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu