Dospělé děti (4/2021)

Obalka04-2021Když jsem byla malá, těšila jsem se, až vyrostu. Měla jsem neodbytný pocit, že dospělí to mají ve všech ohledech jednodušší. Teď se nad svými úvahami jen potutelně usmívám. Pravda je, že dospělost dá občas jednomu pěkně zabrat. Je to výzva. Někdy taková, že si skoro říkám, jaké by to bylo být zase dítětem. Určitě nejsem jediná, koho to čas od času napadne. V poslední době přitom kolem sebe stále častěji můžeme potkat mladé dospělé, kterým jako by se moje přání částečně splnilo… Věkem a vzrůstem dospělí, v srdci a mysli stále dětmi. Jaké to asi je být DOSPĚLÝM DÍTĚTEM?

Co nás v aktuálním čísle čeká?

  • Pohledem Církve – respektive optikou P. Petra Bulvase – nahlédneme do zákoutí a objížděk procesu Na cestě k dospělosti.
  • Tradičně bohatá rubrika Rozhovory nabídne problematiku růstu a osamostatnění se z různých úhlů – povídat si budeme s matkou dvou synů, rodinným terapeutem a rozjedeme mezigenerační dámskou jízdu.
  • V sekci Téma se PhDr. Alena Poláčková zaměří na fenomén sendvičové generace.
  • Vtip a nadhled opět najdete v rubrice Vztahy a výchova – L. Nágl znovu prožije Nezapomenutelné Vánoce, M. Strejčková se proletí Na křídlech dospívání.
  • V Duchovním životě nás, mimo jiné, MUDr. Krausová seznámí s dalším inspirativním životním příběhem, tentokrát manželů Ulisse a Lelii. P. Martin Sklenář upozorní na důležitost kvalitní přípravy na manželství.
  • Představí se nám Centrum pro rodinu Šumperk.

Na stránkách časopisu nechybí chutné recepty, tipy na knihy k tématu a tradiční anketa. Těšte se i na tipy na celou řadu plánovaných akcí. Další nápady, plná znění článků, inspirativní texty a podněty pro Váš rodinný život najdete na našich webových stránkách – www.rodinnyzivot.eu. Ukázkové číslo i předplatné si můžete objednat poštou (Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 779 00 Olomouc), telefonicky (587 405 250-3) nebo e-mailem. Na požádání pošleme ukázkové číslo časopisu i elektronicky.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu