Nová kniha Mat s Mattem a časopisy k tématu

Nová kniha Mat s Mattem

Obrzek 07.02.2023 v13.45MUDr. Jitka Krausová, dlouholetá spolupracovnice Centra pro rodinný život Olomouc (CPRŽ), a také přispěvatelka do našeho časopisu napsala další knihu. Čtenářům Rodinného života píše: „V rubrice o svatých manželích jsem psala i o jednom člověku svobodném – o ctihodném Mattu Talbotovi, patronu závislých – a v roce 2022 jsem napsala knížku Mat s Mattem. Jedná se o modlitební cestu za lidi s problémy s alkoholem a za jejich blízké. Cesta je rozplánována na 40 dní, ale lze ji jít i kratší dobu, nebo si ji „jen tak“ přečíst. Je to něco, co můžeme udělat v tzv. boji s alkoholismem a proalkoholní atmosférou u nás ve společnosti i v církvi. Alkohol je dar, ale může to být zmar. Darujte blízkým závislých knížku, a především svou vlastní cestu modlitby. Jen málo z nás ostatně nemá v rodině či v okolí někoho „postiženého“. Jsem ráda, že právě tato knížka je moje sedmá – k sedmdesátce, protože je osobní, psala jsem ji z pozice, že i já sama jsem dcera alkoholika.“

Kniha má církevní schválení, vydalo ji Centrum pro rodinný život Olomouc a na centru je také k dostání za dobrovolný příspěvek. Lze si ji vyzvednout osobně (ideálně po předchozí domluvě) nebo můžeme knihu poslat poštou.

Objednávejte na e-mailu:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Časopisy k tématu mimořádně on-line

V souvislosti s tímto závažným tématem zveřejňujeme archivní čísla Rodinného
života, které se různých závislostí i alkoholismu týkají.

1/2021 Drogy
4/2008 Závislosti
3/2018 Závislosti a rodina

Časopisy si můžete zdarma stáhnout v pdf formátu. Kdo by chtěl podpořit časopis nebo poradny, které na CPRŽ provozujeme, může zaslat libovolný dar na číslo účtu: 2700149462/2010. Do poznámky uveďte – dar na časopis/dar na poradny. Na požádání vystavíme potvrzení o daru.

200120082018

 

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu