Nemoc v rodině (1/2017)

164 obal1Nový ročník Rodinného života zahajujeme tématem sice neradostným, nicméně v určitém smyslu univerzálním, dotýkajícím se nás všech, ať už náhle, přechodně, s přibývajícím věkem nebo po celý život. Děkujeme všem, kteří byli ochotni se sdílet o prožívání nemoci vlastní či svých nejbližších, a věříme, že budou povzbuzením.

O tom, že nemoc se nevyhýbá ani lékařům a nakolik tak oni sami mohou doložit funkčnost toho, co doporučují svým pacientům, hovoří krátce, ale výstižně neuroložka Helena Hartová.
Bojovat s handicapem, nebo se postavit výzvě? Manželé Svojanovští vyprávějí o svém objevování Božího záměru po předčasném narození syna, které má dnes podobu všestranné služby osobní asistence.
Potrápit nás dokážou i „obyčejná“ sezónní onemocnění – své o tom vědí zejména mladí rodiče. Jak zvládají své malé rodinné epidemie, se svěřili manželé Dorazilovi.
O síle modlitby, oběti, lásky a věrnosti na hranici smrti milované osoby, stejně jako o bezmoci, pokušení a vzteku, ale i pokoře a vděčnosti při zvládání trvalých následků jeho nemoci pak svědčí Olga Kvapilová.

Možná nás ani nenapadne, kolik zdravotně či jinak znevýhodněných lidí běžně potkáváme. S nadhledem sobě vlastním o tom vypráví naše stálá přispěvatelka Jitka Štěpánková.
Přestože nemocní nemusejí být odkázáni pouze na služby specializovaných zařízení a mnohdy neosobní přístup zdravotnického personálu, i péče v domácím prostředí má svá úskalí a požádat o pomoc nemusí být snadné. Olomoucká Charita proto přibližuje možnosti, které v tomto směru nabízí.

V minulém čísle jsme avizovali zavedení on-line poradny a první tazatelé už se dočkali i reakcí odborníků. Jako další novinku pak P. Sklenář představuje seriál o manželských ctnostech.

V časopise samozřejmě nechybí Vaše oblíbené fejetony, pohádka na dobrou noc, setkání s andělem Cherubínem, zajímavý recept, křížovka, soutěže, hry a informace o připravovaných akcích.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu