Mateřská "dovolená" (5/2016)

164 obal1Je mateřská dovolená skutečně „dovolenou“? Jaké jsou potřeby dnešních rodičů? Zakoušejí dostatek podpory? Jak se mladí rodiče sžívají se svou celoživotní rolí? Zamyšlení nad těmito otázkami přináší nové číslo časopisu Rodinný život, které je věnováno především prvním rokům rodičovství.

Manželé Gajdošovi v rozhovoru představí filozofii obchodu Brána k dětem, přátelského místa, které nabízí řadu inspirativních aktivit. Manželé Čechovi potvrzují, že narození dětí neznamená ztrátu svobody – vyprávějí o rodinných cestách, odkládání zbytečností i výhodách pro-rodinné politiky. Maminky Petra a Martina se shodují, že nejlepším výchovným rádcem je vlastní intuice.

Jak se proměňuje pohled na úlohu otce napříč generacemi, prozradí svědectví tchána a zetě, které je poctivou sebereflexí i vzájemným oceněním. Role matky ve společnosti je často podceňována a znevažována. Je třeba, aby maminky znovuobjevily hrdost na své „povolání“.
Potřeba pečovat o duchovní život v průběhu mateřské dovolené vedla k založení rodinného centra Slunečnice. Prostor pro osobní modlitbu a sdílení jsou občerstvující chvíle.

MUDr. Jitka Krausová představuje manžele Lejeunovy a jejich celoživotní úsilí o podporu úcty k životu těch nejohroženějších – nenarozených a postižených dětí.

V časopise nechybí pohádka na dobrou noc, setkání s andělem Cherubínem, voňavý recept, křížovka, soutěže, hry a pozvání na zajímavé akce. Naleznete zde také vánoční přání s poselstvím a informace o nové rubrice zaměřené na odborné rodinné poradenství.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu