Osvojené děti (3/2016)

161 obal1Největším darem pro děti je, když jsou milovány. Nové číslo časopisu Rodinný život je věnováno těm, jejichž rodinná pouta vznikla vědomě, z touhy milovat – pěstounským párům, adoptovaným a osvojeným dětem.

Manželé Hrabovští otevírají dokořán dveře své početné rodiny. V rozhovoru vyprávějí o sbližování biologických a osvojených dětí, realitě pěstounské péče, která je mnohem pestřejší než původní představy a očekávání. Pohled z druhé strany nabízí svědectví partnerů, kteří byli oba vychováni v adoptivní rodině. Nyní jsou sami rodiči a reflektují vlastní výchovu i hledání svých kořenů.

Jedním ze způsobů podpory dětí s nedostatečným zázemím je adopce na dálku. Seznamte se s projektem zaměřeným na vzdělávání dětí z chudých oblastí Haiti. Margita Šantavá z Centra pro náhradní rodinnou péči představuje aktivity určené pěstounským rodinám.
Do rodiny patří také třetí generace. V Brně proto vznikla služba Trojlístek, která umožňuje „adoptovat“ babičku. Seniorky tak mají možnost věnovat svou energii, lásku i zkušenosti a na oplátku jsou obdarovány sdílením zážitků s malým dítětem.

V rámci Roku milosrdenství pokračuje zamyšlení MUDr. Jitky Krausové.
Anděl Cherubín dětem prozradí, že i Bůh je zapomnětlivý.
Duchovní rodičovství je stejně životodárné jako biologické.  Promyslet jeho význam může být pro bezdětné páry velkým povzbuzením.

V časopise nechybí pohádka na dobrou noc, tvoření pro děti, voňavý recept, křížovka, soutěže, hry a informace o připravovaných akcích.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu