Milosrdenství (2/2016)

161 obal1Nové číslo časopisu Rodinný život koresponduje s tématem letošního církevního roku – Roku milosrdenství. Všichni toužíme po přijetí, tak často potřebujeme odpuštění. Začtěte se do příběhů Boží nezištné lásky, inspirujte se těmi nejpraktičtějšími způsoby, kterými můžeme milosrdenství projevovat druhým i sami sobě.

Nejčastěji bývají zraněny naše emoce, potvrzuje na základě své psychologické praxe karmelitánka sestra Růženka. Být milosrdný znamená především dotýkat se citlivě zraněného srdce.
Manželé Jakubcovi z Bystřice pod Hostýnem hovoří o milosrdenství v kontextu manželského slibu a připomínají, že ve skutcích nesmí chybět láska. V každodenních událostech se snaží v druhém člověku vidět obdarování i potřebnou bytost.
P. Vít Hlavica nás zve, abychom se zaposlouchali do harmonie symfonického orchestru a s chutí hráli „druhé housle“.

Způsoby, kterými pomáhá olomoucká Charita těm nejpotřebnějším z nás, přibližuje Mgr. Radka Vojtková. Jedním z  aktuálních plánů je zajistit seniorům z řad lidí bez domova důstojnější dožití.

Povšimli jste si, že biblické podobenství O marnotratném synu ukazuje při pozorném čtení velkou marnotratnost otce?
Nemilosrdenství je všudypřítomné a způsobuje každodenní odchody do exilu. Nezůstávejme lhostejní, vybízí úvaha Evy Muroňové.
Seznamte se s polskými rodinami – známými i neznámými hrdiny holocaustu.

V časopise nechybí pohádka na dobrou noc, setkání s andělem Cherubínem, tvoření pro děti, voňavý recept, křížovka, soutěže, hry a informace o připravovaných akcích.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu