Církev 21. století (1/2016)

161 obal1První letošní číslo časopisu Rodinný život s názvem Církev 21. století je nejen o současných radostech a bolestech společenství věřících, ale také o výzvách určených každému z nás. V církvi jsou zdravé názory důležité, ale nejzásadnější je zkušenost vztahu.

Manželé Šmídkovi vnímali v průběhu uplynulých desetiletí proměňující se potřeby církve. V rozhovoru vyprávějí o odvaze sloužit druhým a lidské potřebě zakoušet sounáležitost.
Pro kněze Jana Blešu je ideálem farnost, v níž roste chuť přibližovat se stále víc k Bohu. Paní Helena se zamýšlí nad rozdílnými potřebami městských a venkovských farníků. Jiří Červený představí neobvyklý hudební soubor Musica pro sancta Cecilia a poslání křesťanské zvukové knihovny pro nevidomé.

Seznamte se s praktickými důsledky církevních restitucí. Do aktuálního, celospolečensky diskutovaného tématu přináší vhled František Jemelka z tiskové kanceláře České biskupské konference.
Jaké to asi je, když k vám na návštěvu zavítá papež František? To se dovíte v laskavém fejetonu Magdy Strejčkové. Skutky milosrdenství nás sbližují a proměňují. Nedávno zahájený Rok milosrdenství nás o tom může přesvědčit.

V časopise nechybí pohádka na dobrou noc, setkání s andělem Cherubínem, tvoření pro děti, lahodný recept, křížovka, soutěže, hry a informace o připravovaných akcích.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu