Kněz v rodině (4/2014)

Milí čtenáři,

Tématem čtvrtého čísla časopisu Rodinný život, které zanedlouho vyjde, je „Kněz v rodině“.

Můžete se těšit na níže uvedené příspěvky.

132-obal1

O „Tajemství otcovské lásky“ jsme rozjímali s olomouckým biskupem Josefem Hrdličkou. Otec biskup nám dal nahlédnout do svého života a svěřil se s tím, co ho vedlo k tomu, aby se stal knězem, či jak se jeho vztah ke kněžství změnil, když se stal biskupem.

Nabídneme také dvojrozhovor s otcem a jeho synem knězem. Jak se otec dívá na kněžství svého syna a jak se syn dívá na formaci ze strany svého otce, se dočtete v rozhovoru s Jaromírem a Janem Liškovými.

Časopis také obsahuje rozhovor s německou socioložkou Gabriele Kuby. Název její knihy, která byla nedávno přeložena do češtiny, je Globální sexuální revoluce. Co si pod tím představit se dozvíte ve zmíněném rozhovoru.

„Nech to dětem“. Zamyšlení Ludmily Novotné nad specifickou rolí muže jako „kněze v rodině“ nám poskytuje praktické rady, jak pomoci muži, aby mu v této roli bylo lépe a aby pro něj bylo jednodušší ji zastávat.

V cyklu „Babiččina teologie“ odpovíme na dětskou otázku „Můžeme Pána Ježíše vykakat?“

V rámci rubriky „Manželství – cesta ke svatosti“ vám představíme manželský pár z dalekého Japonska, kterému se podařilo spojit v životě vědu a víru a dosáhnout svatosti.

Doufáme, že vás nový časopis povzbudí a udělá vám radost. Na vaše nápady, tipy a připomínky se těšíme.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu