Nejmenší děti (1/2014)

132-obal1

První letošní vydání časopisu Rodinný život je věnováno těm nejmenším a nejkřehčím z nás – předčasně narozeným dětem.

Paní Romana Ľuptáčiková, maminka tří předčasně narozených dětí, se v rozhovoru podělila o svůj osobní příběh a přiblížila aktivity občanského sdružení Nedoklubko, které poskytuje tolik potřebnou podporu rodinám těchto dětí.

MUDr. Lumír Kantor, primář novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Olomouc, v rozhovoru popisuje proměny názorů na problematiku předčasně narozených dětí, příčiny předčasných porodů a další postup při péči o miminka. Současně nahlédneme do jeho knihy, v níž položit několika známým osobnostem otázky týkající se zrození a smrti. Odpovídají v ní například Zdeněk Matějček a Táňa Fischerová.

Protože milující blízkost rodičů je tím nejlepším lékem, paní Antalová nás seznámí s metodou klokánkování.

Součástí časopisu je zamyšlení nad tím, proč a jakým způsobem mluvit s dětmi o smrti.

V rubrice výchova a vztahy se dočtete, jak se zachovat, když dospívající potomek nechce jít do kostela.

Nechybí setkání s dalším manželským párem, který dorostl do svatosti, laskavý fejeton Magdalény Strejčkové, čtení na dobrou noc, recept, křížovka, soutěže, informace o připravovaných akcích.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu