Labyrintem spiritualit (1/2013)

131-obal1

První letošní číslo časopisu Rodinný život provádí čtenáře labyrintem spiritualit, ve kterém bez dobrého průvodce tak snadno bloudíme, pokud se vůbec odvážíme vstoupit.

Nebojme se vkročit do prostoru konfrontace a otázek, setkejme se, abychom si mohli navzájem více porozumět. Učme se rozeznávat pravdu od bludů, radovat se z toho, co máme společného a mít úctu k jedinečnosti cesty každého z nás.

Životní příběh Hanny Rani v sobě spojuje dvě tradice, které jí předali rodiče - křesťanství a hinduismus. V rozhovoru vypráví, čemu se díky nim naučila. Mons. Aleš Opatrný upozorňuje na nebezpeční a krátkozrakost náboženské nevzdělanosti a radí, jak rozeznat sekty a jak se před jejich vlivem chránit.

Představíme vám hnutí a komunity, které vznikly ve 20. století v katolické církvi. Příběh Jakuba a Katky je tentokrát o odvaze umožnit dětem osobní zkušenost s neznámem a na jejich průzkumné cestě je doprovodit.

Na nadcházející rok je připravena nová rubrika o svatosti v manželství. Nechejme se inspirovat tím, jak vypadá svaté manželství v „moderní době“.

Pro děti je připravena pohádka na dobrou noc i setkání s želvičkou Loudalkou. Nechybí soutěže pro malé i velké, křížovka, pozvání na zajímavé akce a recept pana Nágla.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu