e-Rodina (4/2012)
Milí čtenáři,
Rádi bychom Vás upozornili na další číslo časopisu Rodinný život. Tentokrát jsme pro Vás připravili časopis na téma E-rodina.
O čem se v něm dočtete? Na to Vám odpovíme níže.
Pokud se vám stává, že při pohledu na nabídkový letáček nového elektronického zboží ani podle názvu, ani podle obrázku nepoznáte, k čemu se tato věcička používá, zkuste se začíst do rozhovoru Užitečné a šikovné s Adamem Rosou a za ním připojeného slovníčku pojmů. Třeba se budete příště orientovat lépe.
Přemýšlíte, jak ochránit své děti před nástrahami internetu a jak co nejlépe z internetu a jeho nabídek udělat dobrého pomocníka, který vám nepřeroste přes hlavu? Nechejte si poradit v rozhovoru s Petrem Lipovským Zaměřeno na internet.
Že slovo Mobilizace nemusí mít nic společného s přípravou vojenských sil nás přesvědčí stejnojmenný rozhovor s Jozefem Cmarem. Dozvíte se, podle čeho je dobré vybírat si nový mobil, dále o chystaných novinkách v komunikačních technologiích i tom, co lze „vylovit“ z tzv. „sociálních sítí“ a na co si dát pozor , abychom se do nich nezapletli víc než by se nám líbilo.
Lámete si hlavu nad tím, jak dítě dostat od zajímavě vytvořené webové nabídky? Několik praktických možností můžete najít v článku Digitální rodinka od bývalé šéfredaktorky časopisu Rodinný život, Petry Feglerové. Navíc se můžete i „virtuálně“ projít domácností s malým dítětem a podívat se, jaké moderní pomocníky zde lze najít a co od nich můžeme očekávat.
Pokud hledáte způsob, jak inspirovat sebe i děti k pohybu na zdravém vzduchu a zároveň chcete objevit zajímavá a nečekaná místa i třeba pár kroků od vašich dveří, nechejte se vtáhnout do novodobé honby za pokladem, tzv. geocachingu. Více o něm se dozvíte v článku Geocaching, který s pomocí Martina Blahy připravila Eva Hrouzková.
Jaká jsou specifika kyberšikany a v čem je tato šikana záludnější než její přímá forma, se dozvíte v článku s názvem Zlé slovo od Vanessy Rogers, který nabídne i rady kdy a jak kyberšikanu konkrétně řešit.
Zajímá vás, jak konkrétně děti využívají počítač, internet a co sledují v televizi? Začtěte se do ankety s názvem Skajpuji s babičkou s dětmi ve věku od 6 do 15 let.
Jak to vypadá v našich rodinách s výchovou k dobrému užívání médií vám prozradí výsledky zajímavého výzkumného šetření, jehož spoluautorkou je jedna z redaktorek časopisu Rodinný život, Lucie Cmarová. Více se dozvíte v článku Mediální výchova v současné rodině –vize, či realita?
O tom, co je cílem evangelizace a že může být darem pro každého křesťana, čtenářům ve svém příspěvku Nová evangelizace prezentuje Jonatan Kučera, žák 9. základní třídy, který zde mimo jiné sděluje i své osobní zkušenosti.
Jakou četbu nabízí rodinám známé Karmelitánské nakladatelství představí v pokračování „Křesťanských Guttenbergů“ Kateřina Lochmanová. Kromě toho přidává i svůj pohled na to, co může dnešním dětem usnadnit cestu ke čtení knih.
Tolik tedy k obsahu aktuálního časopisu, jehož výtisk můžete ve svých schránkách očekávat na začátku září. Přejeme vám, aby se vám časopis líbil a přinesl mnoho užitečných a zajímavých podnětů pro váš rodinný život.
Časopis můžete zakoupit v síti prodejen Karmelitánského nakladatelství.