e-Rodina (4/2012)

124-obal1

Milí čtenáři, 

Rádi bychom Vás upozornili na další číslo časopisu Rodinný život. Tentokrát jsme pro Vás připravili časopis na téma E-rodina. 

O čem se v něm dočtete? Na to Vám odpovíme níže. 

Šéfredaktorka Rodinného života, Šárka Chlupová, hovoří o specifickém smyslu pro humor a o kreativních nápadech žáků základní školy. Popisuje pubertální nápady dospívající mládeže na církevní základní škole v Olomouci.Věřte, nebo ne, i z oken církevní školy občas vylétne nějaká ta petarda, či nafukovací balonek plný vody.
 
Jak se preventivně připravit na „blbá léta“ našich dětí doporučují rodiče pěti dětí, manželé Haikerovi. Možná vás z jejich upřímného vyprávění o starostech bolestech rodičů v době dospívání jejich dětí, překvapí, že vlastně věci, za které se stydíte, že se ve vaší rodině objevují, jsou známé i jiným rodinám a nemusíte vždy automaticky znamenat, že jste špatnými rodiči

Pokud se vám stává, že při pohledu na nabídkový letáček nového elektronického zboží ani podle názvu, ani podle obrázku nepoznáte, k čemu se tato věcička používá, zkuste se začíst do rozhovoru Užitečné a šikovné s Adamem Rosou a za ním připojeného slovníčku pojmů. Třeba se budete příště orientovat lépe.

Přemýšlíte, jak ochránit své děti před nástrahami internetu a jak co nejlépe z internetu a jeho nabídek udělat dobrého pomocníka, který vám nepřeroste přes hlavu? Nechejte si poradit v rozhovoru s Petrem Lipovským Zaměřeno na internet.

Že slovo Mobilizace nemusí mít nic společného s přípravou vojenských sil nás přesvědčí stejnojmenný rozhovor s Jozefem Cmarem. Dozvíte se, podle čeho je dobré vybírat si nový mobil,  dále o chystaných novinkách v komunikačních technologiích i  tom, co   lze „vylovit“  z  tzv. „sociálních sítí“ a na co si dát pozor , abychom se do nich nezapletli víc než by se nám líbilo.

 

Lámete si hlavu nad tím, jak dítě dostat od zajímavě vytvořené webové nabídky?  Několik praktických možností můžete najít v článku Digitální rodinka od bývalé šéfredaktorky časopisu Rodinný život, Petry Feglerové. Navíc se můžete i „virtuálně“ projít domácností s malým dítětem a podívat se, jaké moderní pomocníky zde lze najít a co od nich můžeme očekávat.

Pokud hledáte způsob, jak inspirovat sebe i děti k pohybu na zdravém vzduchu a zároveň chcete objevit zajímavá a nečekaná místa i třeba pár kroků od vašich dveří, nechejte se vtáhnout do novodobé honby za pokladem, tzv. geocachingu. Více o něm se dozvíte v článku Geocaching, který s pomocí Martina Blahy připravila Eva Hrouzková.

Jaká jsou specifika kyberšikany a v čem je tato šikana záludnější než její přímá forma, se dozvíte v článku s názvem Zlé slovo od Vanessy Rogers, který nabídne i rady kdy a jak kyberšikanu konkrétně řešit.

Zajímá vás, jak konkrétně děti využívají počítač, internet a co sledují v televizi? Začtěte se do ankety s názvem Skajpuji s babičkou s dětmi ve věku od 6 do 15 let.

Jak to vypadá v našich rodinách s výchovou k dobrému užívání médií vám prozradí výsledky zajímavého výzkumného šetření, jehož spoluautorkou je jedna z redaktorek časopisu Rodinný život, Lucie Cmarová. Více se dozvíte v článku Mediální výchova v současné rodině –vize, či realita?

O tom, co je cílem evangelizace a že může být darem pro každého křesťana, čtenářům ve svém příspěvku Nová evangelizace prezentuje Jonatan Kučera, žák 9. základní třídy, který zde mimo jiné sděluje i své osobní zkušenosti.

Jakou četbu nabízí rodinám známé Karmelitánské nakladatelství představí v pokračování „Křesťanských Guttenbergů“ Kateřina Lochmanová. Kromě toho přidává i svůj pohled na to, co může dnešním dětem usnadnit cestu ke čtení knih.

Tolik tedy k obsahu aktuálního časopisu, jehož výtisk můžete ve svých schránkách očekávat na začátku září. Přejeme vám, aby se vám časopis líbil a přinesl mnoho užitečných a zajímavých podnětů pro váš rodinný život.

Časopis můžete zakoupit v síti prodejen Karmelitánského nakladatelství.

 

 

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu