Osamělý muž (3/2012)

123-obal1

Tématem právě vycházejícího časopisu je osamělý muž. Na problematiku jsme nahlíželi očima trvalého jáhna, armádního psychologa, či rozvedeného muže. Inspirující může být také svědectví kněze Pokud Vás téma časopisu zaujalo, přečtěte si ochutnávku toho, na co se v něm můžete těšit.

Šéfredaktorka Rodinného života, Šárka Chlupová, hovoří o specifickém smyslu pro humor a o kreativních nápadech žáků základní školy. Popisuje pubertální nápady dospívající mládeže na církevní základní škole v Olomouci.Věřte, nebo ne, i z oken církevní školy občas vylétne nějaká ta petarda, či nafukovací balonek plný vody.
Jak se preventivně připravit na „blbá léta“ našich dětí doporučují rodiče pěti dětí, manželé Haikerovi. Možná vás z jejich upřímného vyprávění o starostech bolestech rodičů v době dospívání jejich dětí, překvapí, že vlastně věci, za které se stydíte, že se ve vaší rodině objevují, jsou známé i jiným rodinám a nemusíte vždy automaticky znamenat, že jste špatnými rodiči

Jste v jednom kole, drtí vás práce a nevíte jak si najít čas k modlitbě? Inspiraci k řešení najdete v článku Čas máme zhodnotit vzájemným prožitkem s někým. Tento rozhovor s Janem Špilarem také poodkrývá to, jaké to je když v sobě kadeřník objeví povolání k trvalému jáhenství a co či kdo je pro něj oporou.   

Zajímá vás, jak prožívá samotu psycholog a muži v zeleném? Můžou samotu zmírnit současné moderní komunikační prostředky? Odpovědi na toto i na mnohé jiné naleznete v rozhovoru s armádním psychologem Františkem Zakopalem v rozhovoru nazvaném Osamělí muži v zeleném.

Máte ve svém okolí lidi, kteří prošli bolestnou zkušeností rozvodu a zajímá vás, co v těchto chvílích prožívá muž a co může ulehčit tuto cestu? Přečtěte si rozhovor Samota je příležitost a zároveň břímě s panem Jiřím Čedroněm, který tuto situaci zná z vlastní zkušenosti i ze zkušeností jiných mužů, se kterými se setkává.


 

 Uvítáte inspiraci, jak se aktivně bránit samotě ve stáří? Začtěte se do zajímavého vyprávění o programech pro seniory od Dany Žižkovské z Brna a nechte se pozvat do Klubu aktivních seniorů Lucií Ševcovou v článku Aktivní stárnutí v každé obci aneb ….nebýt sám.

Chcete se dozvědět, kdy se cítí muž osamělý? Odpovědi na tuto otázku přináší anketa s muži různého věku i životních stavů s názvem Když nejsem pochopen.

Je samota přítel nebo nepřítel? V čem spočívá pravá pokora? Jak se vyrovnat se smrtí partnera, z rozvodem, nebo vztahovými problémy a jak naplnit vnitřní samotu? Tyto i jiné zajímavé odpovědi  najdete v článku Naplněná samota od Yves Boulvina psychologa a komentátora rozhlasového pořadu Víra a psychologie. 

Víte, že smíření je  úžasný krém proti vráskám a jak najít moudré srdce? A je stáří kompliment, nebo urážka? Svěží a vtipná zamyšlení nad známými věcmi nabízí článek André Daigneaulta. 

Moudrá slova P. Špidlíka i osobní zkušenost, jak prožívat samotu, která ale nemusí být prázdnotou  najdete v zamyšlení s názvem Naplněná samota od kněze Petra Bulvase.  

Přejeme Vám, aby se Vám časopis líbil a přinesl Vám nové podněty pro rodinný život.

 

Pokud si myslíte, že by něco z tohoto čísla zaujalo i vaše známé, kteří nejsou pravidelnými odběrateli Rodinného života, nebo chcete toto číslo někomu věnovat a přitom nechcete přijít o svůj výtisk, můžete se obrátit na prodejny Karmelitánského nakladatelství (adresy jednotlivých prodejen najdete zde: http://www.kna.cz/prodejny/) a prodejnu sester Paulínek (http://www.paulinky.cz/Kontakt) a zde konkrétní číslo časopisu zakoupit.

 

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu