Svatí mezi námi (5/2019)

195 obal1

S blížícím se adventem a Vánocemi přichází pro mnohé jedno z nejtoužebněji očekávaných období roku. Čas, který má být příležitostí ke ztišení a usebrání, vnitřní přípravou na příchod Božího Syna na svět. Tolik teorie… Praxe bývá zpravidla jiná, drží se takříkajíc „při zemi“. Děti se těší na dárky, vánoční prázdniny a pohádky, rodiče sepisují dlouhé seznamy věcí, které se do Vánoc prostě „musí“ stihnout. O to víc se hodí občas „vypnout“, nebo alespoň zpomalit. Snad Vám k tomu napomůže nové číslo časopisu Rodinný život s podtitulem „Svatí mezi námi“.

Co v tomto čísle najdete?

  • V Pohádce o krysách a princeznách P. Karel Skočovský popisuje, jak je to vlastně s lidským „nárokem“ na svatost.
  • Petra Girašková se zamýšlí nad tématem každodenní svatosti.
  • Představujeme nový zajímavý projekt Neděle v rodině.
  • Biskup Václav Malý vysvětlí, proč se neobává o budoucnost církve.
  • S P. Pavolem Hudákem jsme si povídali o pastorační práci s mladými lidmi hledajícími čisté vztahy.
  • Církevní historik PhDr. Jan Stříbrný hovoří o jeho nové knize, prožívání osobního vztahu ke svatým a radostném přijetí životního poslání.
  • MUDr. Jitka Krausová osvětlí průběh procesu svatořečení v katolické církvi.

A tím nekončíme!

  • Čekají Vás staří známí – moudří, přesto vtipní – fejetonisté: Jana Kočendová si pojede trabantem pro Anežku v bouřlivém listopadu 1989, Luboš Nágl uhodí na sváteční (hektickou) strunu a popřeje nám veselé Vánoce. Magdaléna Strejčková prožije setkání s nevšední svatou „všedního dne“ v povídce „Polívkou do nebe“. Nechybí oblíbená Babiččina teologie a veselý anděl Cherubín.
  • MUDr. Jitka Krausová představí životní příběh SB Isabel de Braganza Bourbon a Orleans, s P. Martinem Sklenářem objevíme poslední kapitolu exhortace Amoris laetitia.

Na stránkách časopisu najdete i chutný recept (kuřecí pstruh načerno), tipy na zajímavé knihy k tématu, anketu a pozvánky na zajímavé akce. Svou činnost představí Centrum pro rodinu, z. s. Krupka a křížovkářský časopis Šalamounky. Další nápady, plná znění článků, inspirativní texty a podněty pro Váš rodinný život najdete na našich webových stránkách. Ukázkové číslo i předplatné si můžete objednat poštou (Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 779 00 Olomouc), telefonicky (587 405 250/3) nebo e-mailem. Na požádání pošleme ukázkové číslo časopisu i elektronicky.

V aktuálním čísle se Rodinný život dotýká závažného, nicméně velmi aktuálního tématu – závislostí. Texty jsou mimořádně doplněny dokumentárními fotografiemi Jindřicha Štreita.MUDr. Jitka Krausová komentuje problematiku vzniku a léčby závislostí z pohledu vědy i víry. Představuje také patrona závislých a jejich rodin, ctihodného Matta Talbota.Rozhovory přinášejí hluboká osobní svědectví lidí, kterým démon závislosti zasáhl do života. Matka vyrovnávající se se závislostí syna na drogách a vyléčený gambler otevřeně hovoří o svých zkušenostech, uzdravení a hledání Boha.
Pohled z druhé strany nabízejí dva kněží, jejichž činnost je spojena s organizací Podané ruce.
Psycholog Jan Zahradník vysvětluje smysl kontaktních center a zamýšlí se nad možnostmi prevence závislostí.
Jak život dnešních rodin ovlivňují všudypřítomné moderní technologie a jak coby rodič ustát nápor internetu, Facebooku a youtuberů? Inspirujte se v příspěvku P. Libora Všetuly.
Úsměvné zamyšlení nad tím, že každý den je plný drobných zázraků a že ne všechny závislosti musejí být nutně špatné, připravili Luboš Nágl a Magdaléna Strejčková. Klekání jako pozvánka k modlitbě a tradičně netradiční Babiččina teologie na téma Trollové v kostele, chybět nebudou hodnotné texty ostatních pravidelných přispěvatelů, recept na Zvěřinovu letní polévku, informace o připravovaných akcích a tipy na zajímavé knihy

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu