Homosexualita v rodině (4/2019)

194 obal1

Život před nás s oblibou staví různé překážky. Učíme se, jak se vyrovnat s tím, co od nás očekává naše okolí (rodina, přátelé, farnost, církev). Ti šťastnější z nás časem získají další, vyšší formu životní moudrosti – jak zvládnout očekávání a nároky, které máme sami vůči sobě. Aktuální číslo časopisu Rodinný život má co říct k oběma tématům, tentokrát optikou lidí, kteří se často potýkají s velkým tlakem na obou stranách „barikády“.

„Mami, tati, já jsem gay!“ Krátká věta, která mění životy – tomu, kdo ji vyslovil, stejně jako osloveným. PROČ? Jak se to mohlo stát?! Udělali jsme něco špatně? Co bude dál?!! Tyto a mnohé další otázky jsou přirozenou reakcí. Ne, nedokážeme Vám je všechny zodpovědět, ale můžeme Vám zprostředkovat zkušenosti těch, kterých se téma homosexuality v církvi a ve světě přímo dotýká. Za jejich otevřenost a odvahu jim patří náš velký dík.

Co v tomto čísle najdete?

  • upřímné rozhovory o tom, jaké to je být věřící homosexuál
  • pohled církve na otázku homosexuality (P. Karel Skočovský)
  • rozhovor o pastoraci lidí s homosexuální orientací (P. Lukáš Engelmann)
  • shrnutí problematiky z pohledu sexuologa (Slavoj Brichcín)
  • svědectví rodin (rubrika Téma a Okénko čtenářů)

Nechybí ani další texty z tradičních rubrik, recept, tipy na zajímavé knihy k tématu a samozřejmě vyhodnocení her a soutěží z minulého čísla. Svou činnost Vám představí Centrum pro rodinu Hradec Králové. Další odkazy a inspirativní texty pro Váš rodinný život najdete zde na našich webových stránkách.

Ukázkové číslo i předplatné si můžete objednat poštou (Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 779 00 Olomouc), telefonicky (587 405 250/253) nebo e-mailem ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Na požádání pošleme ukázkové číslo časopisu i elektronicky.

 


V aktuálním čísle se Rodinný život dotýká závažného, nicméně velmi aktuálního tématu – závislostí. Texty jsou mimořádně doplněny dokumentárními fotografiemi Jindřicha Štreita.MUDr. Jitka Krausová komentuje problematiku vzniku a léčby závislostí z pohledu vědy i víry. Představuje také patrona závislých a jejich rodin, ctihodného Matta Talbota.Rozhovory přinášejí hluboká osobní svědectví lidí, kterým démon závislosti zasáhl do života. Matka vyrovnávající se se závislostí syna na drogách a vyléčený gambler otevřeně hovoří o svých zkušenostech, uzdravení a hledání Boha.
Pohled z druhé strany nabízejí dva kněží, jejichž činnost je spojena s organizací Podané ruce.
Psycholog Jan Zahradník vysvětluje smysl kontaktních center a zamýšlí se nad možnostmi prevence závislostí.
Jak život dnešních rodin ovlivňují všudypřítomné moderní technologie a jak coby rodič ustát nápor internetu, Facebooku a youtuberů? Inspirujte se v příspěvku P. Libora Všetuly.
Úsměvné zamyšlení nad tím, že každý den je plný drobných zázraků a že ne všechny závislosti musejí být nutně špatné, připravili Luboš Nágl a Magdaléna Strejčková. Klekání jako pozvánka k modlitbě a tradičně netradiční Babiččina teologie na téma Trollové v kostele, chybět nebudou hodnotné texty ostatních pravidelných přispěvatelů, recept na Zvěřinovu letní polévku, informace o připravovaných akcích a tipy na zajímavé knihy

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu