Kněz v rodině (4/2014)

Milí čtenáři,

Tématem čtvrtého čísla časopisu Rodinný život, které zanedlouho vyjde, je „Kněz v rodině“.

Můžete se těšit na níže uvedené příspěvky.

132-obal1

O „Tajemství otcovské lásky“ jsme rozjímali s olomouckým biskupem Josefem Hrdličkou. Otec biskup nám dal nahlédnout do svého života a svěřil se s tím, co ho vedlo k tomu, aby se stal knězem, či jak se jeho vztah ke kněžství změnil, když se stal biskupem.

Nabídneme také dvojrozhovor s otcem a jeho synem knězem. Jak se otec dívá na kněžství svého syna a jak se syn dívá na formaci ze strany svého otce, se dočtete v rozhovoru s Jaromírem a Janem Liškovými.

Časopis také obsahuje rozhovor s německou socioložkou Gabriele Kuby. Název její knihy, která byla nedávno přeložena do češtiny, je Globální sexuální revoluce. Co si pod tím představit se dozvíte ve zmíněném rozhovoru.

„Nech to dětem“. Zamyšlení Ludmily Novotné nad specifickou rolí muže jako „kněze v rodině“ nám poskytuje praktické rady, jak pomoci muži, aby mu v této roli bylo lépe a aby pro něj bylo jednodušší ji zastávat.

V cyklu „Babiččina teologie“ odpovíme na dětskou otázku „Můžeme Pána Ježíše vykakat?“

V rámci rubriky „Manželství – cesta ke svatosti“ vám představíme manželský pár z dalekého Japonska, kterému se podařilo spojit v životě vědu a víru a dosáhnout svatosti.

Doufáme, že vás nový časopis povzbudí a udělá vám radost. Na vaše nápady, tipy a připomínky se těšíme.

Děti v zahraničí (5/2014)

Milí čtenáři,

132-obal1

Nové číslo časopisu Rodinný život s názvem Děti v zahraničí je nejen o praktických aspektech zahraničních pobytů - studijních či pracovních, ale především o odvaze a touze dětí vykročit do neznáma a odvaze rodičů dovolit jim tento krok.
Je o osobním růstu, kulturních rozdílech, ocenění domova a rodinného i duchovního zázemí.

Paní Martina Gilarová, dobrovolná pracovnice, přibližuje aktivity mezinárodní organizace AFS, která zajišťuje výměnné studijní pobyty a hovoří o vlastní zkušenosti s hostitelstvím.
Manželé Suchánkovi sdílejí své rodičovské obavy, jejich proměnu i obohacení, které jim děti svými cestovatelskými zkušenostmi zprostředkují.
O vlastním zrání, radostech i stýskání vypráví Hana Zímová, která pracovala jako domácí ošetřovatelka ve Skotsku.

Sestra Bohdana, Andrea Bezáková, nabízí cenné rady k bezpečnosti na cestách. Upozorňuje na problematiku obchodování s lidmi a varovné signály, kterým je nutné věnovat pozornost již před odjezdem.

Text paní Muroňové je tentokrát o výzvách, které odloučení dětí a rodičů přináší. O potřebě rozhledu a nadhledu.

Nechybí setkání s oslíkem praotce Abrahama, čtení na dobrou noc, voňavý recept, křížovka, soutěže, hry a informace o připravovaných akcích.
V časopise naleznete i vánoční poselství.

Rodina na cestách (3/2014)

132-obal1

Prázdninové číslo časopisu Rodinný život je věnováno cestování. Ať se již společně se svými nejbližšími vydáte na nedaleké polní pěšiny, či na horské hřebeny vzdálené tisíce kilometrů, budete obohaceni. Cestování rozšiřuje naše obzory i srdce.

Manželé Tomáškovi se v rozhovoru podělili o své zážitky a zkušenosti z výprav kolem světa. Paní Jana Růžičková vypráví o tradici společných dovolených několika spřátelených rodin a radosti ze vzájemného sdílení. Křesťanský outdoor, aktivitu, která má pomoci mladým lidem zakusit setkání s Bohem, druhými i sebou samými, představil Jiří Stanislav.

Dětská lékařka, paní Chvílová-Weberová, rodičům poradí, jak cestovat s malými dětmi a předejít přehnaným očekáváním i vzájemnému trápení.
Děti školou povinné nám v anketě prozradili, na které destinace nejraději vzpomínají a jak vnímají svou rodinu při společných chvílích mimo domov.

Cestování je rovněž báječnou příležitostí pro růst a občerstvení naší duše. Nezapomeňte na liturgickou krabičku poslední záchrany. Inspirujte se v rubrice duchovní život.
Představíme vám další manželský pár, který byl svatořečen.
O putování pouští a vytrvalosti bude dětem vyprávět Abrahamův oslík.

Nechybí fejeton Magdalény Strejčkové, veršované čtení na dobrou noc, voňavý recept, křížovka, soutěže, hry a tvoření pro děti, informace o připravovaných akcích.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejmenší děti (1/2014)

132-obal1

První letošní vydání časopisu Rodinný život je věnováno těm nejmenším a nejkřehčím z nás – předčasně narozeným dětem.

Paní Romana Ľuptáčiková, maminka tří předčasně narozených dětí, se v rozhovoru podělila o svůj osobní příběh a přiblížila aktivity občanského sdružení Nedoklubko, které poskytuje tolik potřebnou podporu rodinám těchto dětí.

MUDr. Lumír Kantor, primář novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Olomouc, v rozhovoru popisuje proměny názorů na problematiku předčasně narozených dětí, příčiny předčasných porodů a další postup při péči o miminka. Současně nahlédneme do jeho knihy, v níž položit několika známým osobnostem otázky týkající se zrození a smrti. Odpovídají v ní například Zdeněk Matějček a Táňa Fischerová.

Protože milující blízkost rodičů je tím nejlepším lékem, paní Antalová nás seznámí s metodou klokánkování.

Součástí časopisu je zamyšlení nad tím, proč a jakým způsobem mluvit s dětmi o smrti.

V rubrice výchova a vztahy se dočtete, jak se zachovat, když dospívající potomek nechce jít do kostela.

Nechybí setkání s dalším manželským párem, který dorostl do svatosti, laskavý fejeton Magdalény Strejčkové, čtení na dobrou noc, recept, křížovka, soutěže, informace o připravovaných akcích.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Svatost a manželství (2/2014)

132-obal1

Hlavním tématem nového vydání časopisu Rodinný život je spojení svatosti a manželství. Vždyť právě společné životní putování je příležitostí vzájemně se podporovat ve snaze být plně člověkem. O takové láskyplné podpoře mluví v rozhovoru otec Ladislav Heryán. Spisovatel Ondřej Selucký se zamýšlí nad uměním manželské každodennosti. Jak se slaví šabat a co do vztahu vnáší pravidelná osobní modlitba, vyprávějí manželé Mikšů, kteří se poznali v komunitě Blahoslavenství.

Realitu manželského soužití odhalují v anketě odpovědi na otázky: jak mě manželství změnilo a čím mi partner pomáhá růst ke svatosti.
Manželství je dar, dobrodružství i pořádná dřina. Jak vztah dobře ukotvit a čím ho vyživovat?
Inspirujte se textem o vnitřní pravdivosti i podobenstvím o svatebním rouchu.

V rubrice duchovní život najdete příběh o Abrahámově vděčnosti; úvahu o dětské zvídavosti a Kristu na kříži.

Nechybí fejeton Magdalény Strejčkové, čtení na dobrou noc, recept, křížovka, soutěže, hry a tvoření pro děti, informace o připravovaných akcích.

Předplatné či ukázkové číslo si můžete objednat na adrese: Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc, tel.: 587 405 250, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu