Doprovázení nemocných (2/2020)

202 obal1 Dříve či později narazí na limity vlastního těla každý z nás. Vrásky, šediny a nemoci k lidskému údělu nevyhnutelně patří a pro každého z nás představují náročnou zkoušku. V aktuálním čísle našeho časopisu jsme se pokusili podívat na téma nemoci z různých úhlů a nabídnout Vám tak prostor k zamyšlení.

Co v tomto čísle najdete?

 • Upřímný a osobní úvodník P. Karla Skočovského o nemoci jako střípku milosti,
 • bohatou a inspirující rubriku rozhovorů, v níž se s vámi o své zkušenosti s nemocí a stárnutím (vlastním i cizím) podělí např. MUDr. Marie Svatošová, fotograf Jindřich Štreit či Lubomír Vraj, vedoucí sociálního úseku Domova pro seniory.
 • Sestra Pavla a Alain Winter nabídnou vhled do každodenní práce a poslání nemocničního kaplana.
 • V rubrice Téma se prostřednictvím rozhovoru s Mgr. Bc. Alexandrou Čubovou, vedoucí Charitní hospicové poradny, dotkneme problematiky konce života a hospicové péče.
 • Vztahy a výchova nás potěší vtipnými příběhy: Luboš Nágl bude dědečkem v záloze, Magdalena Strejčková si vybere svůj mezičas k nadechnutí.
 • V Duchovním životě najdete laskavou a osvědčenou Babiččinu teologii a pozdrav od anděla Cherubína.
 • MUDr. Jitka Krausová vypráví životní příběh ct. Niklause Wolfa, církevně povoleného léčitele, s P. Martinem Sklenářem objevíme význam svátosti nemocných.

Na stránkách časopisu najdete i chutný recept, tipy na zajímavé knihy k tématu, anketu a pozvánky na zajímavé akce. Svou činnost představí Centrum pro rodinu Vysočina. Další nápady, plná znění článků, inspirativní texty a podněty pro Váš rodinný život najdete na těchto webových stránkách.
Ukázkové číslo i předplatné jubilejního ročníku si můžete objednat poštou (Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 779 00 Olomouc), telefonicky (587 405 250) nebo e-mailem ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Na požádání pošleme ukázkové číslo časopisu i elektronicky.

Život s nevěřícím partnerem (1/2020)

201 obal1

Co obnáší pro věřícího křesťana soužití s nevěřícím partnerem? Jaké výzvy vnáší do každodenního manželského a rodinného života? První letošní číslo Rodinného života na téma Život s nevěřícím partnerem si klade za cíl zprostředkovat Vám, našim čtenářům, různé pohledy a zkušenosti manželských dvojic, které se na společnou cestu životem vydaly i přes tento zásadní (nikoli nepřekonatelný) rozdíl.

Na co se můžete těšit:

 • známou, a přesto stále inspirující rubriku Pohledem církve a také pokračování souboru textů Manželství – cesta ke svatosti;
 • otevřené a upřímné rozhovory o úskalích (a radostech) života s nevěřícím partnerem;
 • hluboké zamyšlení na téma mladých lidí a jejich výchovy pro manželství z pohledu jedné z našich čtenářek;
 • laskavé a vtipné fejetony Luboše Nágla a Magdalény Strejčkové;
 • duchovní obohacení od anděla Cherubína a Babiččiny teologie

O novou netradiční dávku inspirace se svými krátkými úvahami postará Karolína Zvoníčková (Pán Bůh z Instagramu) a P. Martin Sklenář se v rámci svých kázání na všední den zaměří na svátosti.

Dočtete se také o oslavě 30. výročí existence Centra pro rodinný život a časopisu Rodinný život, která se uskuteční 16. května 2020.

Na stránkách časopisu najdete recept s příběhem, tipy na zajímavé knihy k tématu a samozřejmě vyhodnocení her a soutěží z minulého čísla. Další nápady, plná znění článků, inspirativní texty a podněty pro Váš rodinný život najdete na našich webových stránkách. Ukázkové číslo i předplatné jubilejního ročníku si můžete objednat poštou (Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 779 00 Olomouc), telefonicky (587 405 250) nebo e-mailem ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Na požádání pošleme ukázkové číslo časopisu i elektronicky.

V aktuálním čísle se Rodinný život dotýká závažného, nicméně velmi aktuálního tématu – závislostí. Texty jsou mimořádně doplněny dokumentárními fotografiemi Jindřicha Štreita.MUDr. Jitka Krausová komentuje problematiku vzniku a léčby závislostí z pohledu vědy i víry. Představuje také patrona závislých a jejich rodin, ctihodného Matta Talbota.Rozhovory přinášejí hluboká osobní svědectví lidí, kterým démon závislosti zasáhl do života. Matka vyrovnávající se se závislostí syna na drogách a vyléčený gambler otevřeně hovoří o svých zkušenostech, uzdravení a hledání Boha.
Pohled z druhé strany nabízejí dva kněží, jejichž činnost je spojena s organizací Podané ruce.
Psycholog Jan Zahradník vysvětluje smysl kontaktních center a zamýšlí se nad možnostmi prevence závislostí.
Jak život dnešních rodin ovlivňují všudypřítomné moderní technologie a jak coby rodič ustát nápor internetu, Facebooku a youtuberů? Inspirujte se v příspěvku P. Libora Všetuly.
Úsměvné zamyšlení nad tím, že každý den je plný drobných zázraků a že ne všechny závislosti musejí být nutně špatné, připravili Luboš Nágl a Magdaléna Strejčková. Klekání jako pozvánka k modlitbě a tradičně netradiční Babiččina teologie na téma Trollové v kostele, chybět nebudou hodnotné texty ostatních pravidelných přispěvatelů, recept na Zvěřinovu letní polévku, informace o připravovaných akcích a tipy na zajímavé knihy

2020 © Centrum pro rodinný život Olomouc | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu