Diamantová babička

„Dneska večer malá vytáhla poslední číslo časopisu RŽ a vykouklo na mě i téma pro další číslo,“ napsala nám naše čtenářka Pavla Filová.

Někde jsem četla, že jedním z důvodů mezigeneračních konfliktů bývá, že nás stáří dráždí svou pomalostí, zevnějškem a zdánlivou neschopností. Z mého pohledu tyto tři věci spíš tajně obdivuju a naší prababičce tiše závidím.

Číst dál...

Otevřít jiné dveře

Od čtenářky paní Věry Hoškové jsme obdrželi následující pozdrav:
Dnes jsme dostali nové číslo Rodinného života, za který opět děkujeme. Zaujalo mě téma příštího čísla a chci Vám k němu poslat svůj příspěvek…
Za celou naši rodinu celé Vaší redakci děkuji a přejeme i požehnaný nový rok.

Číst dál...

Když začne „my“

Jedna z anketních odpovědí k tématu „Zn.: Hledám partnera“

Seznámili jsme se na plese Klubu nezadaných katolíků. Asi stokrát během jedné písničky mi říkal, jak mi to sluší, a vždy to doplnil kontrolní otázkou, zda už mi dnes řekl, jak mi to sluší. Tím se ovšem stával hlavním podezřelým.

Číst dál...

Neviditelný Bůh

Rozhovor s Mgr. Jiřím Červeným

Přišel jste se slepeckou holí a s violoncellem na zádech. Do jaké míry se všeobecná představa, že nevidomí a lidé se zbytky zraku mají lepší hudební sluch než ostatní, zakládá na pravdě?

Je to spíše pověra. Samozřejmě, že nevidomí mají sluch vytrénovaný a například prostor jím vnímají lépe než většina zdravých lidí. Ale hudební sluch je trochu něco jiného a rozhodně nelze říct, že by nevidomí měli obecně lepší hudební sluch než průměr populace.

Číst dál...

2018 © Centrum pro rodinný život Olomouci | Všechna práva vyhrazena | www.rodinnyzivot.eu